Siderické kyvadlo.
obrázek převzat z veřejných internetových zdrojů.
Princip kyvadla asi známe všichni. Vídali jsme ho ve starých velkých i malých pendlovkách, jeho funkce je nám více než jasná. Prostě je to něco, co se kývá ze strany na stranu. A co je kyvadlo v oboru tajemna? Hned vám to vysvětlím. Je to něco, co pracuje na stejném principu, má to ale trochu jiný význam.
Kyvadlo je vlastně prodloužením našeho podvědomí. Kyvadlu lze dávat otázky a ono nám odpoví, tedy možná spíš odpoví naše podvědomí. Ptát se ale můžeme i strážných andělů a případně i Universa, které je vlastně všeobecným vědomím a současně i v obecné rovině veškerou vesmírnou energií. Možná nenacházím přesná slova, i když je vlastně otázkou, jak co nejpřesněji pojmenovat něco tak velkého, významného a všeobjímajícího, jako je Universum.
Kyvadlem vlastně může být naprosto cokoliv, co zavěsíme na šňůrku. Kamínek, prstýnek, nebo třeba jen pouhý klíček nebo matička. Jen je nutné nejdříve vyzkoušet, zda a jak bude takto vytvořené kyvadlo fungovat. Čím bude závaží těžší, tím delší bude muset být provázek, řetízek nebo šňůrka, k níž je kyvadlo uvázané. Jinak lze samozřejmě siderické kyvadlo koupit v astrologických lékárnách, některých knihkupectvích nebo v prodejnách s esoterickými pomůckami, případně i v některých čajovnách a cena není nijak vysoká.
Pokud jsme si kyvadlo vyrobili nebo koupili, začneme vždycky jeho očistou. Každý člověk, který měl kyvadlo nebo jeho části v ruce před námi, v něm zanechal svůj otisk, který je třeba smýt. Nejdříve je tedy vhodné otření vlhkým hadříkem, omytí, prostě mechanické očištění. Po něm je na řadě duchovní očista ohněm. Zapalte svíčku a podržte chvíli kyvadlo nad plamenem. Když se jeho pohyb uklidní, mělo by být připravené k použití. Před použitím je ale ještě dobré, aby si na vás zvyklo. Nejlepším způsobem je alespoň týdenní nošení kyvadla stále s sebou, nejlépe na těle. Dobrým způsobem je třeba nošení v kapse.
Vlastní práce s kyvadlem začíná dvěma otázkami. V první otázce nechte odpovědět kyvadlo NE na otázku, u které znáte předem odpověď. (např. Byla jsem včera v kině?) Pohyb kyvadla bude i pro ostatní odpovědi ve stejné sekvenci otázek znamenat ne. Pak se zeptejte na otázku, u které víte s naprostou jistou, že odpověď je ANO a nechte na ni odpovědět kyvadlo. (např. Byl jsem včera v čajovně?) Pohyb kyvadla bude znamenat i v ostatních odpovědích této seance ano. V jiný den a v jiné sekvenci otázek může kyvadlo vykonávat jiné pohyby, stejně tak může odpovídat stále stejně. Ověření si, jaký pohyb bude ANO a jaký NE je tedy nezbytné pokaždé, než položíte první otázku té které sekvence.
Kyvadlo může vykonávat několik různých pohybů. Může kývat vodorovně, svisle, může třeba kroužit doleva nebo doprava. Nejspíš to budete mít jinak, pro snazší pochopení popíši reakce kyvadla na mé otázky. Na ANO kmitá nahoru a dolů, někdy i vodorovně, na NE krouží, přitom jistota a řeklo by se nezvratnost odpovědi je závislé na velikosti opisovaného kroužku závažím. Ještě však existuje třetí možnost a tou je NEVÍM. V mém případě kyvadlo vykývá ovál zleva dole šikmo doprava nahoře. Jak ale říkám, každý to může mít jinak, znám lidi, u kterých je třeba kruh nevím, svislé kývání ano a vodorovné ne. To si musíte vyzkoušet sami.
Než přistoupíte k samotnému dotazování, měli byste se zeptat, jestli se vůbec smíte ptát. Pokud vám kyvadlo řekne že ne, nepokoušejte se o to ten samý den znovu. Stejně tak se neptejte znovu na otázku, na kterou vám kyvadlo odpovědělo že NEVÍ. Pokud tak učiníte, vnutíte kyvadlu nejspíš svoji vůli, odpověď tedy nebude hodnověrná a svede vás z cesty. Ptát se smíte maximálně jen na tři otázky v jednom dnu, ostatní odpovědi už vás velmi pravděpodobně budou jen mást a svádět na scestí.
Kyvadlo pokud možno nikomu nepůjčujte. Je pouze vaše a vytvoří si na vás svoji vazbu stejně, jako dýmka, nebo hudební nástroj. Pokud přesto kyvadlo půjčíte, musíte ho potom očistit stejně, jako poprvé, i přes důslednou očistu ale může dojít po omezenou dobu i ke zmatení odpovědí. Jejich léčbou je zase třeba delší nošení siderického kyvadla v kapse. Každý, kdo po kyvadlu zatouží, si ho může sám vyrobit a nebo koupit. Půjčování vůbec není dobrý nápad ani pro toho, kdo se ptá zapůjčeným kyvadlem, část odpovědí totiž může být určena právoplatnému vlastníkovi a tak může tazatele jen mást.
Kromě odpovědí na otázky kyvadlo dokáže i jiné věci. Ve speciálních věšteckých mapách může napovědět žádané jméno, označit oslabený orgán, nebo třeba předpovědět budoucnost. Jsou lidé, kteří si sami díky vnuknutí sestaví vlastní věšteckou mapu. Jedna taková se třeba může skládat z Tarotových karet a když kyvadlo ne některou z karet ukáže, výklad se odvíjí už od běžného výkladu tarotové karty. Existují mapy s tvarem lidského těla, s orgánovými hodinami, s čísly, se symboly. S věšteckými mapami lze ale pracovat i jinak, bez kyvadla. Lidé citliví k energii poznají, že ten který symbol nebo obrazec vyzařuje více či méně energie, nebo tepla. A to je další vodítko k možnému výkladu. Způsobů je prostě řada a záleží jen na vás, kterou cestou se vydáte, co se pokusíte poznat a vyzkoušet. Připomínám, že schopnosti nejsou dány každému, každý člověk neucítí teplo vycházející z kresby na věštecké mapě a stejně tak každému není dáno domluvit se s kyvadlem. Znám člověka, kterému není schopnost pracovat kyvadlem dána ani po padesátce, s věkem to tedy moc společného nemá.
© JOBE 13.07.2008