Rezonance.

Pokud z plných plic zakřičíte do hloubi lesa, odpoví vám ozvěna. Pokud udeříte paličkou na buben, ozve se hlasité BUM, pokud zatáhnete za provaz a rozezníte zvon, uslyšíte vyzvánět poledne a nebo třeba umíráček. Pokud ťuknete paličkou na tibetskou mísu, rozezní se zvukem ne nepodobným cinkání malých zvonků. Pokud se zlehýnka, ale opravdu jen velmi lehce dotknete lidského srdce, možná vám také odpoví. Zvuk bubnu, ozvěna, bimbání zvonu i jakoby lesklý a jásavý zvuk tibetské mísy a nakonec i některé dozvuky srdce jsou rezonancí. Jsou reakcí, na prvotní impuls. Tento prostor je tedy určen pro rezonování čtenářů webu Jobe. Pokud nám něco budete chtít napsat, použijte následující odkaz, nebo email uvedený na první stránce, tedy na home.

E-mail


Dobrý den,
hledala jsem na internetu citáty Antoina de Saint Exuperyho a narazila na Vaše stránky.
Říkám si,kdo je ten člověk co tu píše? To není možné.Je snad mé dvojče ? poslouchá stejnou hudbu ,oslovila jej stejná literatura ,ztotoňuji se s ním v pohledu na hudbu na krásy přírody,to bude možná tím,že nás ovlivnily stejné věci.Je to pro mě neuvěřitelné.Na Vašich stránkách jsem jak ve snu,ve snu ze kterého se nechci probudit a vidím že nesním je to skutečnost,úžasná báječná skutečnost.ano Vaše stránky opět rozezvučely moje srdce,je povznášející číst Vaše básně,které dokáží vyjádřit ten nejkrásnější nejúžasnější cit.Tolik barev duhy rozehřívá srdíčka.Jen se lehce dotknete a ....neumím popsat slovy co cítím.Přála bych všem lidem co jim pomalu vyhasínají srdíčka aby objevili Vaše stránky a dostali ten správný impuls pro dávání ze sebe tak jako to děláte Vy.Posílám Vám srdíčkový pozdrav.Ilona
 

Dobrý den, nějak nevím, co říci. Váš pozdrav mne nesmírně potěšil. Jen málo čtenářů o sobě dává vědět a to jich sem, (www.jobe.cz) chodí pravidelně kolem stovky, myslím tedy ty, co se pravidelně vracejí. Právě nedávno jsem si dělal průzkum, když jsem si říkal, jestli vůbec má smysl s webem pokračovat. Už vím, že to smysl má a děkuji za tu jistotu, kterou jste mi dala. 

Píšete o citátech Antoina de Saint Exupéryho. Nám tento autor vstoupil do života naprosto zásadním způsobem. Řadu večerů a částí nocí jsme trávili tím, že jsme v Citadele hledali výstižný úryvek na svatební oznámení. Jen pro zajímavost Vám výsledek posílám v příloze. Citát jsme našli a kamarád grafik nám ho na mé přání zlomil do tvaru kytary. Zdánlivá maličkost, že? Jenže kamarád už nežije a jeho práce tu dál setrvává s námi. Život bývá někdy zvláštní, ale o tom se rozepisovat nechci.

Těší mne, že jste nalezla web a našla něco, co Vás zaujalo. Pokouším se vytvořit oázu uprostřed tepajícího světa, něco, co potěší duši těch, kteří takové "pohlazení" potřebují. Snad tvořím něco, co jsem sám kdysi velmi potřeboval a dnes tak splácím své dluhy. Do okamžiku, dokud budou lidé oázu potřebovat.

Přiznám se, že mne Váš email zahřál u srdce a že jsem takové pohlazení potřeboval. Letošní rok nebyl snadný. Krize, nemoc, starosti, prostě koktejl, který nejen mně, ale mnoha lidem znesnadnil jejich cestu životem. Snad až v posledních dnech vnímám drobný posun k něčemu lepšímu, jako by se teprve s chladnými podzimními dny svět kolem nás umoudřil a věci začaly konečně plynout tím správným směrem po proudu času, a ne proti němu jako dosud. Co si budeme povídat, i Vaše návštěva webu a Váš email jsou toho laskavým důkazem. :-)

Děkuji Vám za Vaše laskavé a sluncem prozářené řádky. I teď, notnou chvíli po přečtení ještě stále hřejí. Je to moc příjemné. Děkuji.

S pozdravem plným slunce a s pohlazením po duši

Váš Jobe  

 

29.6.2010 Dostala jsem se na tuto stránku poprvé, přečetla jsem si všecko z tajemna. Zajímám se o tyto věci ,vibrace, mám malou sbírku svých kamínků na léčení,něco vím o upírech energie, něco o energii vesmíru - moc se mi tato stránka líbí ,našla jsem si tu to své a i zase  kousek víry v dobro a naději, že život má smysl i když se člověk zrovna topí a neví kudy kam. Takže děkuji za setkání.

Markéta

 

Dobrý den, Markéto,

předem se omlouvám, že reaguji se zpožděním. Internet není ani v dnešní době všude a když už jsem se na pár chvil na net dostal, sotva jsem odeslal nějaké aktualizace, aby něco našli návštěvníci stránek po návratu z dovolené.

Těší mne, že jsi zavítala na web jobe a že sis tu něco pro sebe našla. Mám radost (a samozřejmě ji má i Bety), když k nám přicházejí lidé, kteří si ve změti příspěvků najdou to své a nelitují času a napíšou o tom.

Děkuji za ohlas a přeji, aby se vše zlé, co bylo možné tušit mezi řádky tvého vzkazu, obrátilo v dobré. Prostě přeji hodně slunce, trochu štěstí a ať je líp.

I já děkuji za setkání.

Jobe 

15.6.2010 Milý Jobe a Babočko,
po dlouhé době jsem zavítala na vaše stránky, byla jsem mimo republiku a nebyl čas
Krása...až se dech tají.
S kávičkou jsem strávila u vás na návštěvě dvě hodiny, které utekly jako mrknutí oka
Čas pro mně neexistoval
Jobe, Tobě přeji, abys už byl jen pořád zdravý
A Babočko, z Tvých slov ta láska k němu nekapala, ta se přímo řinula proudem....je to krásné. Vy oba jste krásní..
A proč reaguji
Tulák mě dostal do kolen
Přečetla jsem si tu báseň několikrát a dostala se mi pod kůži
Jobe??? To je Tvé dílo, že??
Posílám lásku a moc sluníčka, vám oběma
Divoká jahoda

Milá Divoká jahodo,
těší nás, že jsi obětovala čas a napsala nám krásný email. Ohlasy na web jsou vzácné a když pak přijde takový email jako od Tebe, jakoby nás někdo pohladil po duši. Moc si toho považujeme.
Básnička Tulák je opravdu moje (Jobeho). Občas cítím, že přišel ten správný okamžik. Napadne mne první verš a ten jak se říká - prostě sedí, jako by se někde otevřela brána a plynula z ní slova. Když mám poblíž tužku, papír a nebo klávesnici, prostě verš zaznamenám a pak už jen sbírám další a další verše, jako by jen přicházely skrze mne, ne z mé mysli. Jako bych byl jen prostředník. Pokud pak verše nebo text někoho osloví, je to nádherný pocit. Děkuji Ti za něj a děkuji Ti i za to, že ti básnička vlezla pod kůži. Je dobré to vědět. Já ji vnímám podobně, občas jdu na web a přečtu si jí, mám z ní dobrý pocit. V té básničce je i přes zvonění zvonů patrné bezčasí, takový kontrast k uspěchané době. Ležet a snít si na louce plné květů. Nedávno jsem si poležel na dece ve stínu pod jabloní, usnul jsem a místo sekání trávy jsem přes hodinu spal. Snad je ta básnička paralelou k mému sladkému nicnedělání, ale kdo ví, jak je to opravdu?
Jsme rádi, že jsi na webu našla to, co jsi hledala, že sis v té změti fotek a textů dokázala najít to, co ti bylo příjemné. Těší nás, že jsi se po návratu ze zahraničí vrátila zase k nám a doufáme, že to byl příjemný návrat. Držíme Ti palce, aby i všechny Tvé dny byly jen usměvavé a dobré a aby sis vždycky dokázala najít aspoň kousek lásky, štěstí a pohody, aby byl každý další den aspoň o maličký kousek lepší, než včerejšek.
Babočka děkuje za tvá slova o lásce a společně připojujeme dík za poslanou lásku a sluníčko. A protože by se každému mělo dostat vrchovatě toho, co dobrého přeje druhým, i my Ti posíláme od obého.
Měj se krásně sluníčkově.
Jobe a Babočka.

P.S. Napadlo mne, že dám na web ještě jednu básničku, už je asi dva roky stará. Vlastně je to písnička - taková balada z Bretaně, vymyslel jsem k ní melodii, akordy na kytaru a mezihru na harmoniku. Jel jsem na noční směnu a napadl mne refrén, v práci jsem ji pak do půlnoci celou dopsal. 

 

18.6.2010

Milý Jobe, milá Babočko,
děkuji za krásnou odpověď.
Balada z Bretaně je úžasná, na mě působí, jako bys mluvil z vlastní zkušenosti, jako by jsi si to všechno...snad v minulém životě..prožil.
Je to tak strašně moc opravdové!
Krása.
Divoká jahoda

 

Milá Divoká jahodo,

děkujeme, jsi laskavá. Nevím, jestli příběh popsaný v baladě z Bretaně pochází z mých dávných minulých životů. Nedokážu to potvrdit a ani vyvrátit. Vím jen, že příliš pečlivé hloubání v minulosti nás může svést z cesty mířící dopředu někam jinam, dovést na scestí. Ale k Bretani. Přišlo to, když v televizi dávali nějaký film o Bretani, snad to byl cestopis, jistý si už ale nejsem. Snad šlo o prostou inspiraci místem, nebo se možná někde nakrátko propojily dva body v mých vzpomínkách... Nepátrám po tom. Takhle to u mne prostě chodí. Při psaní jsem na pozadí zavřených očních víček (snad vnitřním zrakem, co já vím) viděl vinici na kopci a mezi řadami révy jdoucího vojáka ve světlých kalhotách a modrém kabátci a s loutnou. Byla noc a na obloze svítil měsíc. Netuším, jak jsem se k té představě dostal. Ale obyčejně takhle píšu. Představím si scénu, situaci, obraz a pak jej jen opíšu slovy. Snad díky tomu máš pocit, že příběh působí opravdově. Podobným způsobem jsem napsal i román, který v těchto dnech dokončuji (poslední čtení a závěrečná korektura) a doufám, že najdu slušného nakladatele. Snad i ten román bude působit opravdově, aspoň v to s pokorou doufám. Děj zcela pochopitelně neprozradím (ale bude tam i maličká špetka tajemna, trocha lásky a snad i naděje pro všechny dobré lidi, že všechny bolesti tohoto světa mohou jednoho dne pominout). Pokud dílko opravdu vyjde, určitě o tom napíšu na webu a navíc ho bude možné i přes web koupit. A jen pro úplnost, je to už druhý román, ale prvotina ještě není dokončená. Pro její délku (cca 580 stran) ji předběhl druhý román. Ale takhle to v životě prostě chodí, člověk by se neměl příliš upínat k jediné věci, protože až odstup a později získaná zkušenost může přinést nový vítr, jiný úhel pohledu a nakonec i třeba nový postup nebo souvislost. Ale to už je trochu příliš z jiného soudku.

Přejeme štěstí, slunce, lásku a pohodu.
Jobe a Babočka
 
 
12.2.2010 "Fotky z Pražského hradu" Jsou tam momentky a jsou tam i vyloženě kouzelné kamínky do dlaně :-). Jsou prostě věci mezi nebem a zemí a těch se nám někdy podaří dotknout...  ...tyhle fotečky mne rozechvívají a nabíjejí energií.díky. Katka

5.1.2010 Milý Jobe a milá Babočko, víc jak rok jsem tu nebyla, řešila jsem své osobní problémy a hledala sama sebe. Pomalu se uklidnil vír událostí a já s potěšením sleduju, že jsem se k vám vrátila jako ke svým známým, stránky jsou tu, vy dva taky - je to nádhera. Děkuji... Pohodový a láskyplný rok 2010 vám přeje Rudbekie

Milá Rudbekie, těší nás, že jste k nám zase našla cestu. Život občas přinese situace a události, přes které se musíme přenést sami a bez cizí pomoci, jen počáteční impuls může případně dát někdo jiný. To veledůležité ostatní je stejně vždycky na nás samých. Jsme rádi za to, že se u vás uklidnil vír událostí a že je zase trochu líp. Do roku 2010 vám přejeme kromě obligátních a potřebných zdraví, štěstí a spokojenosti hlavně to, abyste měla během celého roku dostatek klidu, pohody, lásky a také blízko k úsměvům. Úsměv totiž řekne každému, koho potkáte, že je vám krásně na duši. A to je myslím to skutečně nejdůležitější, co vám chceme přát.

S pozdravem

Jobe a Bety alias Babočka

 

Přeji vše dobré v roce 2010 pro dobrou pohodu posílám kouzelné piano A.B.

 

31.12.2009

Tisztelt Felhasználónk!

Az év utolsó traffipaxa az Elnök utcában várható!
A többit itt találhatja meg:
http://www.utv.hu/traffipax

Szilveszter egész éjszaka erõs autó forgalom várható az utakon, így ajánljuk tájékozódjon oldalunkon , mielõtt nekivág!

Ne feledje, 2010 január 1.-tõl új KRESZ szabályok lépnek életbe, amirõl késõbb még részletesen tájékoztatjuk Önt!

Január 3., 24:00-ig még ingyen parkolhat Budapesten, kivéve a Citadellát, a  Margit szigetet és a Budai várat.

Boldog Új Évet és további balesetmentes közlekedést kíván az,
UTV stáb
 

Zasněžený PF 2010 - A...

22.12.2009

8.9.2009 S potěšením jsme objevili Vaše stránky. A dokonce jsme se i začetli tak, že minula půlnoc. A do noci zasvitl deník s článkem Požáry a buldozery se společným jmenovatelem Zdeněk Hajný. Přijměte prosím pozvaní do galerie na www.cestykesvetlu.cz S pozdravem

Ema Krulíková a Zdeněk Hajný

Dobrý den,
Vaše návštěva na webu jobe mne velmi potěšila, moc děkuji za ohlas. Jsem rád, že jste si na webu našli něco, co vás oslovilo. Ohlasy čtenářů jsou vzácné a ceněné, tím spíš Váš ohlas. Těší mne, že jste si na
www.jobe.cz našli cestu. Ve Vašich obrazech spatřuji od prvního okamžiku to, co jsem na vlastní kůži zažil po nehodě, kdy jsem se ocitl v komatu. O takových tématech nebylo za minulého režimu s kým si promluvit. Měl jsem tedy své zážitky jako tajemství. Ale okamžik, když jsem poprvé spatřil Vaše obrazy na stoleté výstavě v levém křídle Průmyslového paláce, si pamatuji tak, jako by se to stalo dnes. Na obrazech bylo doslova to, co jsem zažil na vlastní kůži, byl to nesmírně silný zážitek. Říkal jsem si, že Vám za něj jednou poděkuji, to jsem ale netušil, že si ke mně najdete cestu sami. Děkuji Vám za úžasný zážitek. Konfrontace Vašich obrazů s vjemy, které jsem prožil po nehodě se snad ani nedá popsat. Měl jsem pocit, jako by některé obrazy vznikly obkreslením mých zážitků, samozřejmě to tak nebylo, ale měl jsem silný pocit z toho, že kdosi jiný mohl poznat to stejné, co jsem poznal já.
Děkuji za pozvání do galerie Cesty ke světlu. Galerii na webu jsem si prohlédl a rozhodně se půjdu na obrazy podívat i do "kamenné" galerie.
S úctou
Jobe

...Děkuji za podporu, člověk to někdy potřebuje slyšet. Vaše příspěvky jsou taky zajímavé a ty fotky, námraza, to nemá chybu, moc hezké. Taky jsem si od Vás leccos vzala pro sebe. Připadám si, že jsem vždy v jiném světě, když zabrousím na vaše stránky. Oáza klidu a míru. Musím se Vám přiznat, že bylinky mě vždy zajímaly, zvláště, když jsem ještě neměla děti, prostě když jsem měla pro sebe více klidu (úmyslně nepoužívám - více času)...

Kavolka

Jste laskavá ve věci webu jobe. Vždy jsem se snažil, aby byl web oázou v hektickém světě a občas se mi to i dařilo. Jsem rád, že to tak cítíte, myslím, že je dnešnímu uspěchanému světu takových oáz klidu a míru zapotřebí. Jobe

Milý Jobe, milá Bety. Ze srdce děkuji za článek o lednu. Ale ještě víc za překrásné fotky plné pozitivní energie. Je to tak. Když je člověku smutno, má vytáhnout ze své třinácté komnaty krásné korálky vzpomínek na denní lednové světlo. A to jste vy dva udělali a určitě potěšili spousty dušiček. Milá Bety, jestli pak víš, že květy červeného kaštanu jsou kouzelné??? Že když si něco přeješ pod tímto kvetoucím stromem, splní se to?? A věř, že to funguje.

metamorphis

Milá Metamorphis, děkujeme za krásný příspěvek. Jsme rádi, že někomu z našich čtenářů povídání o lednu a fotografie z loňského jara zvedly náladu. Kvůli dnešnímu šedivému nanicovatému dni jsme marně přemýšleli o smysluplné aktualizaci webu, o textu, který nebude stejně nanicovatý, jako pohled z okna. K povídání o lednu a k fotografiím nás vlastně přivedla tak trochu náhoda, která ale samozřejmě neexistuje. Tvůj recept se "stromem splněných přání" na jaře určitě vyzkoušíme.

Krásný zbytek nedělního večera přejí Jobe a Bety.

Ahoj Jobe, jak se seznamuji s počítačem, tak občas zabrousím na Tvoje schránky, trochu potěšit duši úvahami i fotkami jak Tvými, tak Bety. Jsem ráda že jste. Alena

Dobrý den, děkujeme za krásný ohlas na naše stránky, moc nás potěšil. Je příjemné vědět, že k nám občas "zajdete" a snad si i dokážete najít něco pro sebe. Každý ohlas nás těší a od Vás zvlášť.

Mějte se pěkně a ...

Jobe a Bety

Ahoj kamarádko, kamaráde, věrný návštěvníku :)

přijmi, prosím, v příloze tohoto emailu naší novoročenku, zároveň s přáním klidného prožití dalšího roku. Zároveň děkujeme za přízeň, v poslední době nějak nestíhám, ale snad se to zlepší a na stránkách přibudou nějaké novinky, kterých mám opravdu dost.

> Frank T.N.C.
> www.toulavci.com

Děkujeme za krásné přáníčko,
my Vám taky co nejsrdečněji přejeme vše nejlepší, především zdraví a spokojenost po všech stránkách! Kavolka s rodinou a OK vláčky.
 

Ahoj, díky za přání a také přeji hezké Vánoce, hodně zdraví a ať se vše v Novém roce spraví :-)
Míša
 

23.12.2008 Hezké svátky a vše nej v příštím roce přeje Martin & spol.

23.12.2008 Milý Jobe, děkuju za Tvoje krásná slova. Ani nevíš, jak moc si je uvědomuju a moc hřejí právě v této době, kdy všude vládnou komerční Vánoce. Miluju Vánoce, mám moc ráda to zastavení v roce, kdy si tak nějak přerovnávám svoje hodnoty a uvědomuju si, že mám rodinu a přátele. Je mi moc líto, když mí známí jsou ve stresu a jsou téměř nešťastní, že jsou zase Vánoce, zase kopec dárků, hory jídla, přeplněné obchody..... a přejí si, aby to už skončilo. Kouzlo Vánoc se ztrácí a tak jsem moc ráda, že jsou lidi, kteří to vidí jinak a stále si uvědomují tu nádhernou atmosféru, ke které stačí jen svíčka a smrková větvička. A věřím, že nás bude stále víc, kteří postupně odhodí ten chaos a stres a místo hledání darů, kterými chtějí vykouzlit úsměv svých bližních, pochopí, že ty pravé úsměvy nepotřebují žádné materiální statky.

Myslím na tvého přítele a napadá mě, že je mu vlastně i co závidět. Má to co spousta lidí dnes nemá, neocení, nepotřebuje? - má Tebe. Má pravého přítele a i vzhledem k jeho nemoci toho má momentálně víc než třeba pár lidí co znám a co jsou finančně zajištění a zdraví. Věřím, že i tvůj přítel pochopí, kde v jeho životě nastal zlom - proč se tak děje. My se můžeme jen domýšlet.

Jsem ráda, že jsi pravděpodobně jako jediný vyslovil v jednom článku W., že s ní nesouhlasíš. Neumím posoudit, kdo z vás má pravdu, ale pomohlo mi to uvědomit si, že je velmi snadné podlehnout jakékoliv víře, či názoru, která nám prostě vyhovuje a proto ji hlásáme jako pravdu.

Posílám Tobě i Babočce spoustu lásky a pozitivní energie a přeju krásné prožití svátků, přesně podle vašeho gusta a ne podle toho, co nám nařizují reklamy a obchodní shon.

Mějte se rádi a opatrujte se.

S láskou

Rudbekie

3.11.2008 Milý Jobe, při vyhledávání pěkného keramického krmítka pro ptáky jsem se dostal až k Tobě. Poraď mi, zima klepe na okno, ptáčci už mají hlad a já chci udělat radost jim i své rodině při pohledu na tu krásu. Můžeš mi dát kontakt na výrobce těch krmítek z Berounských keramických trhů? Děkuji. S pozdravem Přemek

13.10.2008 Milý Jobe, Tulipánku....děkuju za tyto stránky. Dneska jsem se na ně dostala díky stránkám Wahlgrenis, kde jsem Tě měla možnost částečně poznat, z některých příspěvků. Díky tomuto povídání (Kdo jsem) mi zapadla další část mozaiky, myslím, že hodně podstatná, abych přestala bojovat s něčím s čím bojovat nelze. Věta \\\"Přátelství a láska ve všech směrech dominovaly.!\\\" byla přesně ta, kterou jsem potřebovala po mnoha měsících hledání slyšet. Děkuju a přeju Ti hodně úspěchů tady i v reálném životě. Vám oběma posílám úsměv do srdíčka. Rudbekie
 

18.9.2008 Máte to tady moc hezké, přeji vám mnoho těch, co navštíví vaše stránky a těšily se z nich jako já.Hezký den a radost v duši vám přeji. OMNIA VINCIT ÁMOR
 

31.7.2008 Milý Jobe, Tulipáne od Babočky. Setkali jsme se na semináři Wahlgrenis v Krumlově.Dnes jem poprvé otevřela tvé stránky.Okouzlily mě nejprve fotografie,poté jsem se začetla do textů.Nádhera.Zaujalo mě vyprávění o 68 roce a o zvonění u vrat,které nikdo nepřijde otevřít. Asi je to přesně to, co mi dnes mělo být sděleno.Díky.Marie

22.7.2008 Úžasné stránky! Od všeho trochu a dohromady skvělé!
Fandím moc
Daisy

11.1.2008 Já ne, ale moje dcera měla pocit, že je sopkou, když měla střevní chřipku. To, co bez jejího přičinění vytrysklo na povrch, nepřeju nikomu vidět!

novela                (asi omyl...)