Okurková sezóna v médiích skončila.

A včil, lide český mudruj, jestli ta okurková sezóna nebyla přece jenom nakonec lepší, než ta stávající houbová...


 

Ano, okurková sezóna v médiích skončila. Zbývá jen volba správného příslovce. Konečně, nebo už zase? A nebo si rovnou zanotovat s Tomášem Klusem: "Za co, pane Bože, za co?!!!"

Zatím co obyvatelé ČR svorně čekali nad prázdnými panáky, až jim skončí první česká prohibice,  Drábkův náměstek Šiška si řešil finanční otázky své zbrusu nové úplatkářské aféry. A když mu na to přišli, už byla v běhu další aféra, špuntovkový atentát na prezidenta Klause. Zatím co Kalouskův útok fackou na dvacetiletého verbálního útočníka nebyl oceněn k velikému smutku plebsu žádným zájmem orgánů činných v trestním řízení, špuntovkový atentátník patrně skončí v base, i když jeho čin v žádném případě nemůže být výtržností. Jednak útočník nebudil veřejné pohoršení, ale veřejnou radost, kromě maličké modřinky nikomu nezpůsobil žádné zranění a také nezpůsobil hmotné škody. A úlek? Ten způsobil snad jen neschopné prezidentově ochrance. Pokud jsme snad toužili po celosvětovém věhlasu dobrého vojáka Švejka, konečně jsme se dočkali. Jen se do role Švejka dobrovolně angažoval prezident Václav Klaus. Ten zcela vážně hovořil o atentátu na prezidenta ČR. A tak ne jen český plebs, ale i světová média hovoří o prvním atentátu špuntovkou na světě. Pokud jsme chtěli vstoupit razantně do Guinessovy knihy rekordů, dosáhli jsme konečně jedinečného a samozřejmě i velkolepého úspěchu. Máme prvního prezidenta na světě, který byl hospitalizován po zásahu špuntem.

K tomu zbývá dodat už opravdu jen jediné. Václave, Václave, konec první české prohibice jsi nemusel zapíjet se svou ochrankou až do rána. Prezident by si měl i na banální akce typu slavnostního otevření opraveného mostu, uchovat jasnou mysl a střízlivý nadhled…

Konec okurkové sezóny ale přináší naprosto zjevná pozitiva. Nesestřelitelný ministr Skarta Drábek je dalším, pro (ne jeho vlastní, ale až audit ukáže...) korupci sestřeleným, ministrem. Nutno dodat, že protikorupční vláda trhá další skvělé rekordy hodné zápisu do věhlasné knihy rekordů...

A na Kalouska by se něco nenašlo?


MINIATURY


 


Co právě čteme:

internet - http://lucka345.blog.cz

http://afganibb.sweb.cz/denicek.htm

http://blog.aktualne.centrum.cz/blogy/jan-hnizdil.php

http://okamura.blog.idnes.cz/

http://www.denik.cz/hoffmanuv_denik/

      http://baudysjr.blog.respekt.ihned.cz/

http://www.pozitivni-noviny.cz/cz

http://www.paulczynski.cz/neunavni-signatari.html

 


přečtené knihy v roce 2012 

Viktoŕ Hugo - Dělníci moře

Louis Pergaud - Knoflíková válka (ač je to nepochybně dětská knížka, své si nad ní užije i dospělák, to garantuju. :-)    

Robert Fulghum - Všechno, co opravdu potřebuju znát, jsem se naučil v mateřské školce

Patrně mne zastihlo Remarquovské období :-)

      Erich Maria Remarque - Černý obelisk

      Erich Maria Remarque - Stíny v ráji

      Erich Maria Remarque - Vítězný oblouk

      Erich Maria Remarque - Nebe nezná vyvolených

      Erich Maria Remarque - Stanice na obzoru

     Erich Maria Remarque - Zaslíbená země (Jiná verze románu Stíny v ráji)


Co posloucháme a na co se díváme

You Tube - Robert Křesťan, Vlasta Redl, Pavlína Jíšová

Rádio - ČR 2 - Tobogán, Klub osamělých srdcí seržanta Pepře, Láska za lásku

Televize - ČT 1 - Četnické humoresky, občas Zprávy a zhusta předpovědi počasí

Obrazy - Ludmila Krestešová

Filmy - Kevin Costner - Hřiště snů, Vodní svět, Hra snů, Zelený svět, Pošťák.


Toto logo návštěvníkům říká, že zavítali na stránky, které jsou archivovány Národní knihovnou ČR. Co to ale vlastně znamená? Především to, že jde o původní webovou tvorbu, která nemá problém s autorským zákonem. (Tuto informaci jsem sděloval i značkou © pod texty a snímky.) Všechny texty, fotografie a použité materiály jsou moje vlastní (nebo z hlediska autorského zákona veřejné nebo mně zapůjčené k publikování, všechna práva k publikování mám tedy já.) To je základní pravidlo. Autoři webů,  kteří používají cizí, často nelegálně kopírované materiály, nemohou nikdy mít své stránky archivovány Národní knihovnou ČR. Druhým kritériem je nějaká obecná úroveň kvality, která se jen těžko měří. A proto mne velmi těší, že si web jobe.cz Národní knihovna k archivaci vybrala. Je to pro mne taková malá pochvala a současně i závazek. A taky je to tak trochu i reklama.

Dříve uváděné citáty...


Jsou věci, které nejdou zlomit, okecat, přesvědčit o opaku. Třeba podzim nepřesvědčíte, aby byl ještě chvíli létem, nebo aby po něm přišlo hned zase jaro. Pro leckoho je podzim časem smutku, nenálady, nebo přímo deprese. Ubývá sluníčka a tepla v přírodě, ale na druhou stranu přibývá v přírodě krás. Zkusme se tedy jednou podívat na podzim z té přátelštější stránky, skrze krásy. A snad vám pak přijde jako rozumné, že i příroda, ne jen člověk, má také potřebu si odpočinout. Za zimní čas nám už dnes příroda zaplatila úrodou. A komu je to málo, může si ještě nasbírat barevné penízky lístků do objektivu svého aparátu. Je tu podzim, účty jsou vyrovnány.